Reklama

Poznań i powiat poznański od soboty w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelniczka

Nasze miasto wraz z powiatem poznańskim od soboty znajdą się w czerwonej strefie. To już oficjalne.

Premier w czwartek poinformował o nowych obostrzeniach, które zaczną od soboty obowiązywać w czerwonej strefie, a więc również w Poznaniu i powiecie poznańskim. To m.in. ograniczenia w handlu. Od soboty na każdą kasę w sklepie będzie przypadać jedynie 5 klientów. Restauracje będą mogły działać jedynie do 21.00. W transporcie publicznym dostępnych będzie 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Od 19 października obowiązywać będzie tu zakaz organizacji imprez okolicznościowych. W uroczystościach religijnych weźmie udział jedynie 1 osoba na każde 7 metrów kwadratowych obiektu. W zgromadzeniach publicznych udział weźmie maksymalnie 10 osób. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przejdą na nauczanie zdalne (z wyjątkiem zajęć praktycznych). Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni.

#peselniemaznaczenia Radiofrekwencja mikroigłowa do końca listopada -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

W czerwonej strefie nie można organizować targów oraz kongresów, co komplikuje życie chociażby Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Co z wydarzeniami kulturalnymi? W pomieszczeniach trzeba oczywiście zasłaniać usta i nos, a publiczność może zająć jedynie 1/4 dostępnych miejsc.

  • Aktualizacja
    czwartek, 15.10.2020 r., godz. 17.43
    Aktualizacja
    czwartek, 15.10.2020 r., godz. 17.43
    W czerwonej strefie, poza Poznaniem i powiatem poznańskim, znajdą się również inne wielkopolskie powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, międzychodzki, ostrowski, rawicki, słupecki i wolsztyński. W kraju czerwoną strefę wprowadzono w ponad 150 powiatach.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro